Lerumsloppet, lördag 23 april 2022

Om Lerumsloppet

Lerums stora löparfest sedan starten 1987 med start och mål på Bagges Torg i Lerums Centrum.

För anmälan och information, gå till www.lerumsloppet.se

Funktionärsuppdraget (halvdag)

Under detta lopp finns olika funktioner i form av:

  • Banvakter
  • Vägvisare
  • Fotograf
  • Efteranmälare
  • Nummerlappsutdelning
  • Målfunktionär
  • Startfunktionär
  • Vätskeutdelare
  • Medaljutdelare

Preliminära arbetstider

Funktion:Ca-antal:Ca-tider:
Pålastning + transport och uppbyggnad66.15-10.30
Nummerlappar + uppbyggnad147.30-13
Banvakter559.45-14.15
Energiloppet129.30-13.15
Vätska1610.30-14.30
Start + ihopplock1210.00-14.30
Målfålla + Ihopplock + återtransport1210.30-15.15

Anmäl dig som funktionär>

Anmälda funktionärer:

Partners:

Md sl 8304 c pos r2 ppt
Md le logo 2020 rgb orange
Md logga alone 200x72
Stötta Lerum Friidrott när du näthandlar.
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub